One world - three K-dramas.

July 31, 2016

Doctors, Uncontrollably Fond i W - Two Worlds. Widzowie kłócą się o to, która produkcja będzie kolejnym Descendants of the Sun. Otóż wszystkie trzy.

Ostatnio większość czasu spędzam na śledzeniu koreańskich dram. Już rzadko kiedy wybieram je dla fabuły czy rekomendacji, raczej staram się angażować w te, w których widzę znane i lubiane twarze. Cheese in the Trap i Descendants of the Sun były wyjątkami i obejrzałam je ze względu na ogromne zainteresowanie tłumu (i słusznie, druga produkcja zniszczyła mnie całkowicie). Choć może nie do końca. W końcu w Cheese in the Trap grał Park Hae Jin, który przecież był niemalże gównym bohaterem w Doctor Stranger razem z Lee Jong Sukiem. Descendants of the Sun natomiast zachęciło mnie głównie drugoplanową rolą Onew z SHINee. Ale to nieistotne, o najlepszych dramach napiszę kiedy indziej. Teraz o trzech zabójcach wolnego czasu.

Park Shin Hye, Lee Sung Kyung (grająca w Cheese in the Trap psychiczną siostrę In Ho) i Kim Min Suk (uroczy Kim Kibum w Descendants of the Sun) to trzy powody do obejrzenia Doctors.
Kim Woo Bin i Suzy to dwa powody do obejrzenia Uncontrollably Fond.
Lee Jong Suk, Jeong Eu Gene (Hwan Soon Ah z Moorim School) i Lee Tae Hwan (ochroniarz z Come Back Mister, którego absolutnie wszyscy kochali) to znów trzy powody do obejrzenia W - Two Worlds.
I to już jest śmieszne. Park Shin Hye, Kim Woo Bin i Lee Jong Suk, trójca, która zabija wszystko i wszystkich, a do tego Suzy. Brakuje jeszcze tylko Lee Minho, który nagle wyskoczyłby z kolejną dramą.

DOCTORS

O Doctors mam najmniej do powiedzenia. Drama szybko zdobyła popularność i mnóstwo osób mówiło o lekarce, która jest gangsterem i pobiła szefa mafii w pierwszym odcinku. Na 20 epizodów zostało wyemitowanych już 12. Historia jest raczej spokojna i łatwa do przyswojenia. Ostatnio dość dużo pojawia się dram medycznych (W - Two Worlds też ma ten wątek), ale mimo tytułu, tutaj jest to raczej tłem. Jasne, jest dużo operacji, dużo krwi i dużo rozmów na korytarzach szpitala. Cała fabuła kręci się jednak wokół śmierci babci głównej bohaterki i jej problemu na otworzenie się przed ludźmi. Tyle.
Brzmi nudno, ale to jedno z lepszych wcieleń Park Shin Hye.UNCONTROLLABLY FOND

Zawsze wolałam Jong Suka, jeżeli chodzi o zestawienie go z Kim Woo Binem. Ale teraz już sama nie wiem.
Uncontrollably Fond przedstawia nam bohatera, który jest koreańską gwiazdą. Czyli właściwie nic nowego. Z tym, że ma on umrzeć za trzy miesiące, mimo iż czuje się świetnie i nie odczuwa, że jest chory. W tym momencie swojego życia spotyka dziewczynę, w której był zakochany w młodości i której zrobił kilka złych rzeczy. Ciężko powiedzieć, co się wydarzy w ciągu dwudziestu odcinków. Jeżeli scenarzyści postanowili trzymać się jakichś praw rządzących medycyną, zabiją Kim Woo Bina. Albo nagle ktoś znajdzie jakiś magiczny środek na ożywienie go. Pod względem tej swojej nieprzewidywalności Uncontrollably Fond bije Doctors.
Z ciekawostek - w szóstym odcinku Suzy biegała po wyspie, która pojawiła się w My Love from the Star jako miejsce, gdzie żaden człowiek nie miał znaleźć głównych bohaterów. Czy warto przypominać, że w tej samej dramie wstawiono epizod z Suzy jako Go Hye Mi, która przywitała swojego nauczyciela, robiąc nawiązania do Dream High, bo właśnie tam grała razem z Kim Soo Hyunem?! Aish, tego naprawdę za wiele.W - TWO WORLDS

I najnowsza produkcja, której zdążyłam poświęcić zaledwie trzy godziny swojego życia na obejrzenie trzech odcinków. Mimo to, już teraz wiem, że jeżeli ktoś nagle nie zacznie drwić z widzów nagłym zepsuciem scenariusza, będzie moją ulubioną dramą tego lata.
Główna bohaterka W jest lekarzem. Jej tata to twórca komiksu, który wciąga ją do swojego wnętrza. Od tego incydentu dzieje się coraz więcej dziwnych rzeczy, a to dopiero trzeci odcinek. Jedyną rzeczą, która wydaje mi się mało autentyczną jest brak jakiegokolwiek kwestionowania rzeczywistości i postaci lekarki przez Kang Chula (tj. Jong Suka). "Zastrzeliłem Cię, a Ty żyjesz? Ok, wiedziałem, że tak będzie". Serio?
Tutaj w ogóle nie mam pomysłu odnośnie tego, gdzie zostaniemy poprowadzeni. Pewnie dlatego, że za mało widziałam, a może dlatego, że tak ma być. Czy to bohaterka zamieszka w komiksie, czy też może komiks przeniesie się do rzeczywistości? A może będziemy mieć kolejne smutne zakończenie i zniszczenie nierealnej postaci. Mam nadzieję, że to ostatnie się nie wydarzy, bo będziecie zbierać moje zapłakane zwłoki z podłogi.
O aktorach już było, ale to naprawdę urocze, że dopiero co kończąc Moorim School i Come Back Mister, znów mogę zobaczyć tą dwójkę. Tym razem razem.Z największą niecierpliwością obecnie czekam na nowe odcinki W - Two Worlds i Uncontrollably Fond. Z naciskiem na pierwszą wymienioną. Aczkolwiek ciężko powiedzieć, która drama okaże się najlepszą. Doctors i Uncontrollably Fond są już w połowie emisji i Doctors wydaje się być zbyt oczywistą produkcją. Drama z Jong Sukiem natomiast dopiero się zaczyna. Ale nie ma co kryć, to ona będzie tą najlepszą.

No comments:

Powered by Blogger.