Mnet Asian Music Awards MAMA 2016 - My Favorites!

November 20, 2016
Już wkrótce wielka gala w Hong Kongu, podsumowująca cały rok w koreańskiej branży muzycznej. Wyniki są już dość jasne, mimo że do wydarzenia zostało jeszcze 12 dni. Rankingi możecie sprawdzić na stronie mama.mwave.me/ranking, tymczasem ja powiem wam, jak to wszystko powinno wyglądać według mnie. :)

1. Best New Male Artist
W tej kategorii prowadzi NCT 127 i właśnie tak powinno być. Co prawda, przyznałabym nagrodę NCT U, albo po prostu ogólnie NCT, ale to wciąż obracanie się w tej samej grupie.

2. Best New Female Artist
Znów wszystko pięknie, bo BLACKPINK to obecnie moje zdecydowane ulubienice jeżeli chodzi o girlsbandy. Mimo że dopiero zadebiutowały, zdobyły moje serce.

3. Best Male Group
Nie zgadzam się z tym, żeby EXO miało być najlepszą grupą roku. Moje serce shawola boli też, gdy widzę, że SHINee mają zaledwie 8% głosów. Ale SHINee też nie są grupą roku. Więc któż? BTS, którzy zajmują drugie miejsce. Czy to prawda, że przegrywają przez oszukiwanie EXO-L głosujących bez logowania?

4. Best Female Group
Lubię Red Velvet i nie mam żadnych zastrzeżeń, jeżeli otrzymają nagrodę w tej nominacji. Byłabym jednak bardziej zadowolona, gdyby MAMAMOO także zostały docenione. A tak bardziej obiektywnie, to TWICE powinny wygrać. Nawet, jeżeli nie są całkiem w moim guście, ich Cheer Up i TT zostały wielkimi hitami.


5. Best Male Artist
ZICO.

6. Best Female Artist
Taeyeon zasługuje na 32%, choć wiadomo, że Ailee jest równie dobra. W tym roku to jednak Taeyeon powinna wygrać.

7. Best Dance Performance
Nominacje w tej kategorii zostały dziwnie dobrane. Taemin powinien wygrać z Sayonara Hitori, ale niech już wygra z Press Your Number. c:

8. Best Dance Performance Male Group
Tu się zdecydowanie nie zgadzam. O ile EXO może sobie wygrać tę nagrodę za grupę roku, tak choreografia w Monster jest najzwyczajniej przeciętna. GOT7 z Hard Carry na drugim miejscu to coś jeszcze dziwniejszego, bo pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy podczas oglądania teledysku był NIERÓWNY TANIEC. BTS powaliło na kolana wszystkie fanki i idealnie dopasowało choreografię do konceptu. Oni powinni wygrać.
O, wspomnijmy jeszcze o czymś, co zalicza się do ich comebacku z WINGS, czyli wszystkich solówkach, z wyróżnieniem tej.


9. Best Dance Performance Female Group
Red Velvet, jak już wspominałam, są urocze i niech wygrają. Mniejsza z tym, że zawsze głosuję na AOA i Good Luck.

10. Best Vocal Performance Male Solo
Nie mam faworyta, choć nie rozumiem, dlaczego Jonghyun nie został tutaj umieszczony.

11. Best Vocal Performance Female Solo
Rain Teayeon to coś pięknego. Teledysk też jest ślicznie zrobiony.

12. Best Vocal Performance Group
Tutaj też trochę nie rozumiem. Ribbon BEASTów zawsze mnie irytował i nie sądzę, żeby ich zdolności wokalne zostały jakoś szczególnie wyeksponowane w tej piosence. #TeamMAMAMOO
Choć piosenka DAVICHI też jest naprawdę dobra.

13. Best Band Performance
Na zmianę głosuję na FTISLAND i CNBLUE i wcale nie dziwi mnie, że właśnie te dwa zespoły prowadzą.


14. Best Rap Performance
Kolejne zaskoczenie, ale tym razem pozytywne. Oczywiście, wspieram ZICO i jego I Am You, You Are Me, ale fakt, że wyprzedził go Gary jest naprawdę niesamowity. A to, że w teledysku do Lonely Night występuje Song Ji Hyo, co potęguję nostalgię związaną z rozpadem Monday Couple... może to fani poruszeni odejściem Gary'ego z Running Mana na rzecz poświęcenia się muzyce, postanowili go wesprzeć w taki sposób?

15. Best Collaboration
Wynik jest oczywiście śmieszny, bo połączono ze sobą dwie gwiazdy, to jest Beakhyuna z EXO i Suzy z miss A. Wniosek? Siła fandomów. Tymczasem piosenka jest nudna i nie dorównuje temu, co wydarzyło się u Mino i Bobbiego. Kolejny wniosek? 빨리 전화해 and vote!

16. Best Music Video
Gdyby BTS i Blood, Sweat & Tears nie prowadziło, to naprawdę bym zwątpiła.

17. Best OST
Descendants of the Sun to jedna z najlepszych dram tego roku, więc nic dziwnego, że to właśnie DAVICHI i This Love prowadzi!

18. HotelsCombined Artist of the Year
Muszę się powtarzać, kto powinien zostać grupą, a co za tym idzie - artystą roku?

19. HotelsCombined Song of the Year
Z wszystkich propozycji wybrałabym co najmniej pięć, które mogłyby być moimi piosenkami roku, ale chyba nie zdziwi was fakt, że zawsze głosuję na BTS.

No comments:

Powered by Blogger.