OOTD: September.

October 04, 2014


Actually, I took a few pictures in the mirror and I'm telling you that this are my outfits. In any case, you can afford to see how I go dressed to school. It's rather nothing fancy, but it can inspire someone, who knows. ^-^"
Tak właściwie, zrobiłam sobie kilka zdjęć w lustrze i wmawiam Wam, że to outfity. W każdym razie możecie sobie zobaczyć, jak chodzę ubrana do szkoły. To raczej nic nadzwyczajnego, ale może kogoś zainspiruje, kto wie. ^-^"140905
tights: ebay / skirt: ebay / top: terranova / coat: off-brand140914
shoes: bodyline / socks: ebay / jeans, jumper: off-brand / bag: ebay140907
shoes: mcarthur / jeans: allegro / top: h&m (?) / jacket: off-brand140908
blouse: house or h&m, don't remember / necklace: ebay140909
shoes: mcarthur / jeans, blouse: off-brand / shirt: new yorker140926
skirt and dress: taobao / sweater: off-brand

As you can see, it's nothing special. While it may be a little different from the standards. If you are curious how students and teachers react to this - only once, in the last year has been paid attention to me for too short shorts.
I think that a lot depends on the environment. Among the artists everything works differently. People are really open to new possibilities, and usually I only hear compliments.
Jak widzicie, to nic specjalnego. Choć może trochę odbiegać od norm. Jeżeli jesteście ciekawi, jak reagują na to uczniowie i nauczyciele - tylko raz, w tamtym roku została zwrócona mi uwaga za krótkie spodenki.
Wydaje mi się, że dużo zależy od środowiska. Wśród artystów wszystko działa inaczej. Ludzie są naprawdę otwarci na nowe możliwości i zazwyczaj słyszę tylko komplementy.

1 comment:

  1. Masz piekne nogi iśliczną spongebobową spódniczkę, oba ukradnę ;)

    ReplyDelete

Powered by Blogger.