The best kpop songs of 2016!

December 31, 2016

Witajcie! Dzisiaj już ostatni dzień roku 2016, więc to najwyższy czas, żeby przypomnieć sobie o wszystkim, co się wydarzyło i popaść w melancholię przy piosenkach, które już na zawsze zostaną symbolem ubiegłych dwunastu miesięcy.
Bardzo ładny wstęp.
A teraz bez owijania w bawełnę po prostu stwierdźmy, że ten rok był rokiem BTS. Już po raz trzeci.


Pisanie w kółko o tym, jak wspaniali są BTS zaczyna być już męczące. Wydaje mi się, że już dawno powiedziałam wszystko, co chciałam powiedzieć. Bangtan Sonyeondan wydali dwa albumy w tym roku - "Young Forever" i "WINGS". Do tego cztery teledyski - Young Forever, Fire, Save Me oraz Blood, Sweat & Tears. Na dokładkę 7 krótkich filmów i teaser promujący ich ostatnią płytę. To naprawdę dużo i chyba już powinni sobie odpocząć, żebyśmy i my mogli odetchnąć.
Artist of the year i albums of the year? Zdecydowanie.Mam jeszcze sześć innych albumów, które są dla mnie albumami roku. Trochę się sobie dziwię, bo jest tam trochę artystów, których raczej nie słucham na co dzień.
Z tych oczywistych oczywistości - "Press it" Taemina z szczególnym uwzględnieniem Soldier, a także "좋아 - The 1st Album" Jonghyuna.
A z bardziej niestandardowych? Japoński album BEAST "Guess who?" (którego nie mogę nigdzie znaleźć), "LOTTO" EXO, "Good Luck" AOA i "Spring" AKMU.

Z racji tego, że w tym roku obejrzałam też o wiele więcej dram niż normalnie oglądam, umieszczam tutaj najlepsze soundtracki:


Oprócz BTS, na bardzo duże oklaski zasługuje BLACKPINK i NCT U oraz NCT 127. To nowe grupy, które ani razu mnie nie zawiodły. BLACKPINK wydały dwie płyty - "Square One" i "Square Two". Obie z dwiema piosenkami i dwoma teledyskami, chociaż na drugiej płycie została też umieszczona akustyczna wersja Whistle.


Wszystkie comebacki NCT były dobre. Oprócz ostatniego, czyli NCT DREAM. Nie jestem fanką dzieci. Ale NCT U z The 7th Sense, czy NCT 127 z całą płytą i piosenką tytułową Fire Truck?

I wreszcie coś, czego słuchałam CAŁY ROK, czyli NCT U Without U...A także 2PM A.D.T.O.Y. Wiem, że ta piosenka nie została wydana w tym roku, ale nie wiem dlaczego, dopiero teraz na nią trafiłam. I uwierzcie, że słuchałam jej równie często jak Without U.
Żadna z wymienionych powyżej pozycji nie znajduje się na playliście. Są one na to za dobre i zbyt wyjątkowe. Musicie ich słuchać osobno.
A teraz wreszcie czas na playlistę z całą resztą wspaniałych piosenek wydanych w 2016. roku! Bawcie się dobrze i Szczęśliwego Nowego Roku!A jeżeli chcecie sobie powspominać rok 2015, wpadnijcie tutaj.

No comments:

Powered by Blogger.