I'm a Youtuber.

July 01, 2016

The last time I published something on Youtube was something like 4 years ago. Or even five? Six? Anyway, it was when I was playing with television. And I will play again.
Ostatni raz publikowałam coś na Youtubie 4 lata temu. Albo nawet 5? 6? W każdym razie wtedy, gdy jeszcze bawiłam się w telewizję. To się pobawię znowu.

Because of the fact that I was going to open a channel in this summer anyway to keep you informed about Korea (ahem), I don't see why I shouldn't do it after all. Besides the fact that I'll have to wait to buy a new camera and I don't know how to deal with autofocus on my Canon.
I wanted to show you what I did for the half year when I wasn't there, but I didn't find too many interesting materials. Only some performances at school, preparing for exams, a reaction on Kris Jeske's cover of "Fire"... ENJOY.
Z racji tego, że i tak miałam zamiar otworzyć kanał w wakacje, żeby na bieżąco informować o Korei (ekhm), w sumie nie widzę przeciwwskazań, żeby to zrobić. Oprócz tego, że będę musiała chwilę zaczekać z kupnem nowego aparatu, a nie radzę sobie z autofocusem w moim Canonie.
Chciałam wam pokazać, co robiłam przez te pół roku, gdy mnie nie było, ale nie znalazłam zbyt wielu ciekawych materiałów. Tylko jakieś występy w szkole, przygotowania do egzaminów, reakcję na cover "Fire" Krisa Jeske... ENJOY.PS. yes, now I know that there're more yatta's shop.

No comments:

Powered by Blogger.