Back to childhood.

May 03, 2014


Yesterday, together with friends, I went to the zoo. It's funny, but most of us have already been there before. Unfortunately, at the time of kindergarten/elementary school, so a little bit memory wailed.
Everyone are leaving somewhere on a weekend outing. They're writing to me and asking about my plans. And I what? I'm sitting at home and practice. So the trip to the zoo was the most indicated. We were lucky that the weather was great. When we left, began a storm.
Oh, and Mr. Meerkat has been my private model.
Wczoraj razem ze znajomymi pojechałam do zoo. To zabawne, ale większość z nas już tam kiedyś była. Niestety, za czasów przedszkola/podstawówki, więc trochę pamięć zawodziła.
Wszyscy wyjeżdżają gdzieś na majówkę. Piszą do mnie i pytają o moje plany. A ja co? Siedzę w domu i ćwiczę. Tak więc wypad do zoo był jak najbardziej wskazany. Mieliśmy to szczęście, że pogoda była wspaniała. Gdy wyjechaliśmy, zaczęła się burza.
Oh, a pan surykatka został moim prywatnym modelem.I won't write a lot. Instead, I'll give you plenty of photos. Look at the animals.
No, stop. First Lisa, next animals. ^-^"
Nie będę dużo pisać. Zamiast tego zasypię Was mnóstwem zdjęć. Patrzcie na zwierzątka.
Nie, stop. Najpierw Lisa, później zwierzątka. ^-^"


Which place now I should visit?
Które miejsce powinnam teraz odwiedzić?

2 comments:

  1. Śliczne zdjęcia ^^ Kiedy ja byłam ostatnim razem nie dane mi było zobaczyć żyrafy. Chyba czas się wybrać ponownie~

    ReplyDelete
  2. Napisz jak po dluzszym stosowaniu sprawdzal sie kaminomoto :)

    ReplyDelete

Powered by Blogger.