Your post isn't yours.

March 30, 2014
Phenomenon, which more frequently affects less popular bloggers. Read an interesting post on another blog and conclude that this is an ideal subject to use! What about the fact that prescribe everything, almost word for word. Oh, some new diet? Great, I write it down, they should try this, cause I kind of tried to and it works. Some interesting cosmetics? Write that they are extra, so what that I didn't have the opportunity to check it out. 365 ways to life? Let read it on my blog, let them think that I made ​​it up. The worst thing is that people are buying this.
Zjawisko, które coraz częściej występuje u mniej popularnych blogerów. Przeczytają ciekawy post na innym blogu i stwierdzają, że to przecież idealny temat do wykorzystania! Co z tego, że przepisują wszystko niemalże słowo w słowo. O, jakaś nowa dieta? Świetnie, napiszę, że powinni tego spróbować, bo ja niby spróbowałam i działa. Jakieś ciekawe kosmetyki? Napiszę, że są ekstra, co z tego, że nie miałam okazji sprawdzić. 365 sposobów na życie? Niech przeczytają to u mnie, niech myślą, że ja to wymyśliłam. Najgorsze jest
to, że ludzie to kupują.

Usually I don't pay attention to such things. I don't have anything against it, if someone inspire some text. But seriously, there is a difference between inspiration and stealing. But they after all don't steal. They change the words, font, addresses, only the sense remains the same.
Most hurts me when something like this applies very ambitious person. That, which from my point of view could really achieve a lot. But why, when you can go the easy way.
I must admit that most of "stealing", which I notice applies to Azjatycki Cukier blog. But that's only because I'm sitting mostly in any such distributions subject. My readers rather too. Therefore, all the more surprising me, that the same readers don't pay attention to so incredibly similar posts in several bloggers.
Wrote out and all, I moved this issue just to give you to understand that for me person stealing someone's topics is worth nothing. I don't want you just finished like that. There are so many topics, so many things to write. Why use other people's ideas. I usually don't read the blogs of a similar theme to my own, to not accidentally write something like that. But read what you want, do what you want. Just keep your awareness of how long it takes, to write something good, and what you do to another person, telling people that the text is yours.
Zazwyczaj nie zwracam uwagi na takie rzeczy. Nie mam też nic przeciwko, jeżeli ktoś zainspiruje się jakimś tekstem. Ale serio istnieje różnica pomiędzy inspiracją a kradzieżą. Ale oni przecież nie kradną. Zmieniają słowa, czcionkę, adresy, tylko sens pozostaje ten sam.
Najbardziej boli mnie, gdy coś takiego stosuje bardzo ambitna osoba. Taka, która z mojego punktu widzenia mogłaby naprawdę wiele osiągnąć. Ale po co, skoro można iść na łatwiznę.
Nie ukrywam, że najwięcej "kradzieży", których dostrzegam, dotyczy bloga Azjatycki Cukier. Ale to tylko dlatego, że siedzę głównie w takowej tematyce. Moi czytelnicy raczej też. Dlatego tym bardziej dziwi mnie, że ci sami czytelnicy nie zwracają uwagi na tak niesamowicie podobne posty u kilku blogerek.
Rozpisałam się tak i w ogóle poruszyłam ten temat tylko dlatego, żeby dać wam do zrozumienia, że dla mnie osoba kradnąca czyjeś tematy jest nic nie warta. I nie chcę, żebyście tak skończyli. Jest tak wiele tematów, tak wiele rzeczy do napisania. Po co wykorzystywać cudze pomysły. Ja zazwyczaj w ogóle nie czytam blogów o tematyce podobnej do mojego, żeby przypadkiem nie napisać czegoś podobnego. Ale czytajcie co chcecie, róbcie co chcecie. Tylko miejcie świadomość, ile zajmuje napisanie czegoś dobrego, a co robicie drugiemu człowiekowi wmawiając ludziom, że tekst jest wasz.

4 comments:

 1. Zgadzam się w 100%. Powinnaś się zastanowić nad tym co mi zrobiłaś: ukradłaś mi post o gorącej czekoladzie ;/

  ReplyDelete
  Replies
  1. głupia, jak mogłam Ci go ukraść, skoro go nigdy nie napisałaś? :D

   Delete
  2. Oszukałaś mnie, miałaś mi przesłać zdjęcia ;_;

   Delete
 2. Fakt, kradzenie postów jest nie fair. Sadzę, że jest znaczna różnica między inspiracją, a spisywaniem wszystkiego słowo w słowo. :)

  ReplyDelete

Powered by Blogger.