About oiling my hair.

August 10, 2013
About my hair care I recently wrote in early June. Two months passed and it hasn't changed. But I know, that someone may have questions about my hair oiling. How, where, what, why, for what...?
O mojej pielęgnacji włosów pisałam ostatnio na początku czerwca. Minęły dwa miesiące i jakoś specjalnie się ona nie zmieniła. Wiem jednak, że niektórzy z was mogą mieć pytania co do wspomnianego olejowania włosów. Jak, gdzie, czym, dlaczego, po co...?

Let's start from the beginning. I have three oils: coconut, castor and argan.
Coconut oil - hydrates and helps remove dandruff. I bought this on the internet for about 5$.
Castor oil - stops hair loss. It's good to securing hair tips too. I bought this at a pharmacy for about 2$.
Argan oil - strengthens hair and adds them splendor. I bought this in perfumery for about 6,5$.
Zacznijmy od początku. Sama posiadam 3 olejki: kokosowy, rycynowy i arganowy.
Olej kokosowy - nawilża i pomaga usunąć łupież. Idealny dla włosów suchych i zniszczonych. Zakupiony na allegro za ok. 15zł.
Olej rycynowy - hamuje wypadanie włosów. Jest też całkiem dobry do zabezpieczanie końcówek. Zakupiony w aptece za ok. 7zł.
Olej arganowy - wzmacnia włosy i dodaje im blasku. Zakupiony w mydlarni za ok. 20zł.


I'm oiling my hair 2-3 times a week (but often forget. ._."). I mix these three oils and on the evening rub on the hair. Coconut oil is a base. It's about 70% of the total mixture. To this I add a little castor and argan oil. I focus on hair tips, but also massaged into the scalp.
Włosy olejuję średnio 2-3 razy w tygodniu (choć często zapominam. ._."). Wygląda to tak, że wieczorem nakładam na nie mieszankę tych trzech olejów. Bazą jest olej kokosowy, który stanowi ok. 70% całości. Do tego trochę oleju rycynowego i arganowego. Głównie skupiam się na końcówkach, choć wmasowuję mieszankę także w skalp.

I leave this for all night. Just in case always put towel on pillow. In the morning I get up and wash my hair twice, because once won't be enough. c: Then impose a conditioner.
And that's all about oiling my hair. I hope, that I help you a little. ^-^
Zostawiam to wszystko na głowie na całą noc. Na wszelki wypadek, zawsze na poduszkę kładę ręcznik.
Rano wstaję i myję włosy dwa razy, żeby dobrze zmyć olej. Jeden raz może nie wystarczyć. c: Później normalnie nakładam odżywkę.
I to właściwie tyle, co do olejowania. Mam nadzieję, że trochę wam to mniej więcej wyjaśniłam. ^-^


No comments:

Powered by Blogger.