Moja pielęgnacja włosów.

June 02, 2013
tak, jestem królikiem. ^-^
Ostatnio usłyszałam, że używam bardzo dużo kosmetyków. Trochę mnie to zdziwiło, bo to wcale nie prawda. Nie używam niczego specjalnego, a tylko kilku prostych produktów, jak żel do mycia twarzy czy szampon. Tak więc dziś zabiorę się za temat moich włosów. C;
I teraz to, czego używam: olej, szampon i odżywka. Tak, to tyle. Ale wejdźmy trochę w szczegóły..
Kilka miesięcy temu nasłuchałam się o szkodliwym wpływie SLS i SLES i zaraz po tym odstawiłam całkowicie swoje stare szampony. Zmuszona więc byłam do kupna nowego szamponu, ale jak to bywa na wsi - wielkiego wyboru nie miałam. Ze względu na mój napięty grafik, jazda do Rossmanna również nie wchodziła w grę. Zakupiłam więc pierwszy lepszy szampon, którego skład mnie zadowalał. Był to zwykły produkt z firmy Bambino -> klik.
Spisuje się on całkiem dobrze, oprócz tego, że nieco plącze włosy. Będąc w Rossmannie pozwoliłam sobie na zakup kolejnego szamponu, ale akurat właśnie po to tam pojechałam. Oczywiście mam na myśli produkt z Alterry. Zakupiłam szampon i chwaloną odżywkę -> klik i klik.
A teraz, jak to u mnie wygląda. c:
Głowę najczęściej myję rano, więc wieczorem nakładam na włosy olej kokosowy i trzymam przez całą noc. Nie robię tego codziennie, średnio 1-2 razy w tygodniu. Rano myję włosy jednym z dwóch wymienionych wcześniej szamponów i spłukuję ciepłą wodą. Następnie nakładam odżywkę, trzymam ok. 5 minut i zmywam zimną wodą. Czekam aż włosy wyschną, lub suszę je suszarką. c:
To tyle. Oh, jeszcze raz na jakiś czas aplikuję Kaminomoto (szczególnie po rozjaśnianiu), ale o tym to już wiecie. A jak nie wiecie, to zachęcam do przeczytania -> klik.
A wy czego używacie do pielęgnacji swoich włosów? ^-^

4 comments:

 1. jaki olej nakladasz na glowe? kujawski? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kujawski wypuścił wersję kokosową? *^*

   Delete
 2. ale szczerze. firma zdjecie link czy cos.

  ReplyDelete
  Replies
  1. zwykły, naturalny, bezzapachowy olej kokosowy.

   Delete

Powered by Blogger.